Titánsport 2004 Bt

1136, Budapest, Budapest, Balzac u. 32.
1. oldal / 4
  • Ma kiderül, hogy Sagan indul-e jövőre a Giro d’Italián
    Október 24-én jelentik be a 2020-as Giro d’Italia útvonalát, melyen az ex-világbajnok, Peter Sagan is részt vesz és egy nagyon fontos bejelentésre készül. Vajon arra, hogy ott lesz a hazánkból rajtoló jövőévi Giro d’Italián? Nehéz elhinni, de Peter Sagan eddig még egyszer sem indult a Giro d’Italián, hiába a sok Tour zöld trikó, a klasszikus győzelmek, az Olasz Körverseny mindig kimaradt az ex-világbajnok szlovák kerékpárosnak. Ennek az egyik oka, hogy a Giróval rendszerint egyidőben rendezik a Kalifornia Körversenyt, és Sagan és csapatának egyik jelentős szponzorának a főhadiszállása az Egyesült Államok ezen részén található, akik joggal várják el, hogy korunk egyik “legendája” részt vegyen ezen a versenyen. A másik ok, hogy a szlovák bringásnak eddig mindig a Tour de France jelentette a főversenyt. Viszont most lehet, hogy Peter Sagan a Giro d’Italia rajtjánál is ott lesz 2020-ban, hiszen a mai útvonal bemutatón is részt fog venni és egy fontos bejelentést ígért a sztár. Joggal merül fel a kérdés, hogy miért változtatna az eddigi versenynaptárán Sagan, erre a válasz lehet az, hogy mivel jövőre Magyarországról rajtol a Giro, ami nagyon közel van Szlovákiához, és így elég sok szlovák szurkoló láthatná élőben versenyezni Peter Sagant.
  • Megvan a Tour de Hongrie jövőévi időpontja?
    Minden jel arra utal, hogy 2020-ban augusztusban rendezik a Tour de Hongriet. Bár az UCI versenynaptárában még nem látjuk a Magyar Körversenyt, de a verseny honlapján augusztus 12-16. dátum szerepel mindenféle szöveg nélkül, mely arra enged következtetni, hogy a 2020-as Tour de Hongriet ekkor fogják rendezni. Az útvonalról még nem tudunk semmit, csak pletykákat hallani, azok alapján viszont biztosan izgalmas versenyt láthatunk hazánk legnagyobb körversenyén 2020-ban is.
  • Két országos csúcs – A pálya EB magyar szemmel
    Október 16. és 20. között rendezték a pályakerékpáros Európa-bajnokságot Apeldoornban, melyen 4 versenyző – Szalontay Sándor, Lovassy Krisztián, Filutás Viktor és Borissza Johanna – képviselte hazánkat. Az előzetes várakozások szerint nem éremesélyesekként utaztak ki versenyzőink, hanem a tisztes helytállás és esetleg országos csúcs beállítása volt a cél. Az első napon Borissza Johanna a scratchben, Filutás Viktor a selejtezőversenyben volt érdekelt, az előbbi a 19. az utóbbi a 15. helyen végzett. A második napon Szalontay Sándor a sprintben állt rajthoz és 12. helyet szerezte meg, Lovassy Krisztián a scratchben a 17. helyen ért célba, míg Borissza Johanna a selejtezőversenyben a 12. helyen végzett. A harmadik napon az omnium versenyszámokat rendezték, itt Lovassy Krisztián és Borissza Johanna képviselte hazánkat, itt Borissza Johanna a 19., Lovassy Krisztián a 17. helyen végzett. A negyedik napon, szombaton négy versenyszámban is érdekeltek voltunk, Borissza Johanna a 18. helyet szerezte meg a pontversenyben, Filutás Viktor ugyanebben a versenyszámban a férfiak között a 15. helyen végzett, miután a 4000 méteres időfutamban új országos csúcsot hajtott 4:26.645-tel, mely a 17. helyet jelentette az Európa-bajnokságon.  Szalontay Sándor keirinben állt rajthoz, de nem sikerült a legjobb 12-be jutnia. Az Európa-bajnokság utolsó napján Szalontay Sándor 1000 méteren hajtott országos csúcsot, a saját rekordját döntötte meg, mely innentől 1:02.240.
  • Vakondok a kerékpárosok ellen – CrosSzekszárd beszámoló
    Meleg kora őszi idő, száraz pálya és látványos verseny, ez a három dolog, ami leginkább jellemezte az október 20-án megrendezett III. CrosSzekszárd Cyclo-cross Magyar Kupafutamot. A nőknél Péteri Niké, míg a férfiaknál Buruczki Szilárd volt a leggyorsabb. Vasárnap rendezték a Cyclo-cross Magyar Kupa 2. fordulóját Szekszárdon. Az évszakra nem jellemző meleg időjárás és száraz pálya várt a III. CrosSzekszárd indulóira, a versenyzők emiatt már a reggeli pályabejáráskor megtapasztalhatták, hogy a csapadékmentes idő és a vakondok párosítása miatt rázós élményben lesz részük a versenyen, így  a többségnek az optimális guminyomás megtalálása okozott fejtörést. A Szekszárdi Sportközpont rendezői ismét izgalmas pályát alakítottak ki, ami érintette a közeli dirt pályát is, így a nyomvonalon volt, hogy nem tekerni, hanem pumpálni kellett a bringásoknak, cserében viszont a pálya nem tartalmazott olyan elemet, ahol le kellett volna szállni a versenyzőknek. A Magyar Kupa forgatókönyvének megfelelően a verseny a hobbi kategória 10 órás rajtjával kezdődött, ahol a nagy csata most elmaradt, ennek ellenére Fejes Miki, a szpíker lelkesen buzdította a “kezdő” bringásokat. A folytatásban a WU15, WU17, U15, U17, Master3 korosztályok futama következett, amit az 50-es korosztályba tartozó Fésüs László, ismertebb nevén Kefe nyert. Őt követte az U17-es első helyért csatázó Majoros Dávid és Magyar Gergő kettőse, melyet végül az előbbi nyert. A legnépesebb kategória versenye 11.30-kor startolt, ebben a rajtban 33 master2 korú versenyzőre 4 U19-es korú jutott. A leggyorsabb itt egy apa-fia páros volt, Adame László és Adame Ármin kettőse együtt ért be a célba, közel egy percet vertek a következő versenyzőre. A legkisebbek, WU11, WU13, U11, U13 korosztályok 12.30-kor rajtoltak a külön nekik kialakított pályán, ők is keményen harcoltak a gödrökkel és persze egymással. Közülük a leggyorsabb Péter Nándor volt, de meg kell említeni, hogy két lány, Kiss Nikoletta Bettina és Mármarosi Alexa Ildikó is a top10-ben a fiúkkal együtt érkezett. 13 órakor a tisztán női futam következett, ahol a WU19, WU23 , WElit, WMaster kategóriák indulói csaptak össze. Itt Péteri Niké tudott ellépni, őt üldözte Szekeres Viktória, majd mögöttük percekig nem jött senki, végül a sorrend nem változott, ez előbbi a WU23-at, az utóbbi pedig a WMaster kategóriát nyerte. 14.15-kor az Elitek és Master1 kategóriák rajtoltak el. Ismét láthattuk Buruczki Szilárdot versenyezni, aki megmutatta, hogy még mindig nagyon erős és jól bringázik, gyakorlatilag könnyedén nyerte a futamot. Ő követte Sylvester Balázs Tibor, aki ezzel az U23-as kategóriában végzett az élen. A részletes eredmények ide kattintva érhetőek el. A teljes fotógaléria alább található:     Fotók: Farkas Milán – (www.milanphoto.hu)